Program Gala STAR 2012

1
811

Joi, 5 aprilie 2012, se dă startul ediţiei a VII-a a Festivalului Internaţional de One Man Show Gala “Star”, organizat de Teatrul Municipal “Bacovia” din Bacău. În afara recitalurilor înscrise în concurs, în fiecare seară vor avea loc şi recitaluri extraordinare, printre invitaţii speciali ai actualei ediţii numărîndu-se actorii Mihaela Teleoacă, Anca Sigartău, Oana Pellea sau Ion Caramitru. În continuare aveţi întregul program al festivalului, trimis de PR-ul Teatrul Municipal “Bacovia”. Anul acesta avem în competiţie un actor băcăuan, Eliza Noemi Judeu, care va juca în prima zi de gală.

Program GALA STAR – 05-10 Aprilie 2012

ziua 1 / JOI, 5 APRILIE
16.00 / Sala Mare
Deschiderea Galei Star, ediţia a VII-a

17.15 / Sala Studio
Recital în concurs
Bianca HOLOBUŢ – Tata a fost actor, e adevărat… eu, cine ştie? (65 min.)
Teatrul „I.D. Sârbu“, Petroşani


18.30 / Sala Mare

Recital în concurs
Eliza Noemi JUDEU – Femei singure (50 min.)
Producţie independentă – Compania BUZUNARUL CU TEATRU

20.30 / Sala Mare
Recital extraordinar Mihaela TELEOACĂ –Moştenitoarea (Teatrul de Comedie)

ziua 2 / VINERI, 6 APRILIE
16.00 / Sala Studio
Recital în concurs
Toma DĂNILĂ – G.O.D (60 min.)
Teatrul “LUNI” de la Green Hours, Bucureşti

17.15 / Sala Mare
Recital în concurs
Diana DECUSEARĂ – Mi-e frică de Marea Neagră (70 min.)
Teatrul Naţional „Mihai Eminescu“, Chişinău

18.30 / Sala Studio
Recital în concurs
Ştefan HULUBA – Camil. Un oarecare (65 min.)
Producţie independentă


20.30 / Sala Mare

Recital extraordinar Anca SIGARTĂU – Puşlamaua de la etajul13
(Teatrul “Tudor Vianu”, Giurgiu)

ziua 3 / SÂMBĂTĂ, 7 APRILIE
16.00 / Sala Studio
Recital în concurs
Raluca MARA – Era atâta hărmălaie-n cer! (50 min.)
Teatrul de Nord, Satu Mare

17.15 / Sala Mare
Recital în concurs
Alin FLOREA – Visul unei nopţi de gală (50 min.)
Teatrul „Maria Filotti”, Brăila

18.30 / Sala Studio
Recital în concurs
Răzvan ROPOTAN – Fără cap (45 min.)
Producţie independentă

20.30 / Sala Mare
Recital extraordinar Compania „TELLURIS”, Italia – La collona infinita

ziua 4 / DUMINICĂ, 8 APRILIE
11:00 / Sala Mare
Recital extraordinar Andrei TEAŞCĂ –
Spectacol de magie pentru copii Kids Magic Show

16.00 / Sala Mare
Recital în concurs
Stelian ROŞIAN – Iona (55 min.)
Teatrul Municipal „Ariel”, Râmnicu-Vâlcea

17.15 / Sala Studio

Recital în concurs
Alexandru BOGDAN – Dă-dămult… Mai dă-dămult (45 min.)
Producţie independentă

18.30 / Sala Mare
Recital în concurs

Junko HORI – Asa-chan (40 min.)
Tokio, Japonia

20.30 / Sala Mare
Recital extraordinar Yumiko TSUJI – Femeile lui Picasso, Japonia

ziua 5 / LUNI, 9 APRILIE

16.00 / Sala Mare
Recital în concurs
Milena MILANOVA – Nikotine (60 min.)
Theatre Atelie 313, Bulgaria

17.15 / Sala Studio
Recital în concurs
Roxana GÎRLEANU – Audiţia! (40min.)
Producţie independentă

18.30 / Sala Mare
Recital în concurs
Andrei SOCHIRCĂ (Alex Calancea Band & Olia Tira) – Jack Fărăomână sau istoria unui contrabasist (80 min.)
Teatrul „U.S.A”., Chişinău

20.30 / Sala Mare
Recital extraordinar Oana PELLEA – Vocea umană (Teatrul Metropolis)

ziua 6 / MARŢI, 10 APRILIE

17:00 / Sala Mare
Recital în concurs
Gabi DEL PUPO – Călătorie la capătul unei duminici (50 min.)
Teatrul Municipal Baia Mare

19.30 / Sala Mare
Decernarea premiilor GALEI STAR 2012

20.30 / Sala Mare

Recital extraordinar de închidere Ion Caramitru şi violoncelistul – Adrian Naidin „Vorbe, vorbe, vorbe…” (Premieră)