Programul Teatrului “Bacovia” in februarie 2010

0
570

Duminica 7 februarie, ora 18.00
BIGAMUL
De Ray Cooney
Distributia
JHON SMITH ……….Adrian Gazdaru/ Matei Bogdan
STANLEY……………Gabriel Dutu/Dumitru Rusu
MARY SMITH……….Florina Gazdaru
BARBARA SMITH…..Anca Bucsa
Comisarul TROUGHTON ..Bogdan Buzdugan
Comisarul POSTERHOUSE..Viorel Baltag
BOBBY FRANKLIN…..Stefan Ionescu/Cristian Todica
Fotograful…………………Iustin Ciuche
Dama cu poseta …………Despina Prisecaru
Regia artistica …………….CRISTIAN IOAN
Scenografia ………………..CRISTINA CIOBANU

Luni 8 februarie ora 13.00 – Tg. Ocna

ROMANUL ADOLESCENTULUI MIOP
Autor: MIRCEA ELIADE
Adaptarea: Ion Manoliu
Distributia:
Mircea Eliade- elev: Dumitru Rusu
Robert- elev: Bogdan Matei
Dinu- elev: Cristian Todica
Pake- elev: Valentin Braniste
Marcu- elev: Bogdan Buzdugan
Petre- elev: Stefan Alexiu
Fanica- elev: Stefan Ionescu
Vanciu- prof. Matematica: Florina Gazdaru
Directorul liceului: Ion Goranda
Prof. de Istorie: Nela Zare
Prof. de Muzica: Viorel Baltag
Lia – eleva: Anca Bucsa
Sonia – eleva: Eliza Noemi Judeu
Eleva – Diana Busuioc

Marti 9 februarie ora 10.30

ALBA CA ZAPADA
Distributia
ALBA CA ZAPADA –Florina Gazdaru/Alina Simionescu
IMPARATEASA – Eliza Noemi Judeu
BARBA COT – Anca Bucsa
UITUCILA – Nela Zare
BOTOSUL – Corina Goranda
BALBAILA – Alina Simionescu/ Florina Gazdaru
FRICOSUL – Daniela Vranceanu
MANCACILA – Nina Ionescu
PRASLEA – Firuta Apetrei
PRINTUL – Bogdan Matei
Regia – STELIAN PREDA
Scenografia – CONSTANTIN MUNTEANU
Muzica – GIL IONITA

Marti 9 februarie ora 18.00
BALTAGUL
Autor : Mihail Sadoveanu
Distributia :
Vitoria Lipan – Doina Iacob
Gheorghita – Stefan Alexiu
Minodora – Florina Gazdaru
Parintele Danila – Nicolae Rosioru
Prefectul – Valentin Braniste
David, Primarul – Stelian Preda
Pricop, Macovei – Stefan Ionescu
Dochia – Despina Prisecaru
Neamtul, Judecatorul – Viorel Baltag
Iorgu – Cristian Todica
Maria – Eliza Noemi Judeu
Bogza – Ioan Goranda
Cutui – Dumitru Rusu
Ileana – Dana Olariu
Gafita – Anca Bucsa
O femeie – Firuta Apetrei
Adaptare : Corneliu Ifrim
Scenografie : Cris Ciobanu
Foto & Grafica : Ioan Viorel Cojan
Regia artistica : Anca Cismaru

Miercuri 10 februarie ora 11.00
ALBA CA ZAPADA

Miercuri 10 februarie ora 18.00
BALTAGUL
Autor : Mihail Sadoveanu
Regia artistica : Anca Cismaru

Joi 11 februarie ora 17.00
D-L GOE
Autor : adaptare dupa I. L. Caragiale
Distributia
D-l GOE – Eliza Noemi Judeu
MAMITA – Nina Ionescu
MITA – Corina Goranda
MAM’MARE – Anca Bucsa
MITICA – Valentin Braniste
CONTROLOR – Bogdan Buzdugan
Regia artistica – DUMITRU LAZAR FULGA
Scenografia – CRISTINA CIOBANU
Ilustratia muzicala – Nicu Iftimie

Duminica 14 februarie ora 18.00
Nora

Autor: Henrik Ibsen
Distributia:
Nora: Eliza Judeu
Avocatul Helmer: Stefan Ionescu
Doctorul Rank: Ion Goranda
Doamna Linde: Firuta Apetrei
Avocatul Krogstad: Viorel Baltag
Anne-Marie, bona la sotii Helmer: Anca Bucsa
Regia artistica: Dumitru Lazar Fulga
Scenografia: Cristina Ciobanu
Ilustratia muzicala : Nicu Iftimie
Foto / grafica : Ioan Viorel Cojan

Luni 15 Februarie ora 10.00
Suntem 4, facem teatru
Autor: Erhard Schmied
Stagiunea 2008 / 2009
Regia: Gabriel Dutu
Fanti: Adriana Parvu
Anna – Johanna – Katharina – Anastasia – Sissi – Diana – Aceea: Alina Simionescu
Grrrr: Bogdan Buzdugan
Mazgaleala: Cristian Todica
Scenografia: Edi Lasoc
Ilustratie si aranjament muzical : Iustin Stefan Ciuche
Foto / grafica : Ioan Viorel Cojan

Luni 15 Februarie ora 12.00

FLUIERUL FERMECAT
Autor: Sorin Lepa
Regie colectiva
Impratul: Cristian Todica
Sfetnicul: Stefan Alexiu
Crainicul: Florina Gazdaru
Domnita: Daniela Vranceanu
Uratul: Dumitru Rusu
Dascalul DO: Anca Bucsa
Laba de Urs: Bogdan Matei
Ilustratia muzicala : Nicu Iftimie
Foto / grafica : Ioan Viorel Cojan

Miercuri 17 februarie ora 17.00
D-L GOE

Joi 18 februarie ora 11.00
D-L GOE

Duminica 21 februarie ora 18.00
PETITOAREA
Autor: MIHAI SERGHEI TODOR
Distribuţia:
Pantalone: CRISTIAN TODICA
Brighella: STEFAN IONESCU
Trappola: BOGDAN BUZDUGAN / GABRIEL DUTU
Capitano: DUMITRU RUSU / ADRIAN GAZDARU
Petitoarea: FLORINA GAZDARU
Beatrice: ALINA SIMIONESCU
Clarice: DANIELA VRANCEANU
Colombina: ADRIANA PARVU
Trubadurul: IUSTIN CIUCHE
Zanni: MATEI BOGDAN
Vanzator: STEFAN ALEXIU
Curtezana: SIMONA NICA
Ghicitoare: ANCA BUCSA
Regia artistica: MIHAI SERGHEI TODOR
Scenografia: CLARA DARANGA
Ilustratie si aranjament muzical : MIHAI SERGHEI TODOR & IUSTIN CIUCHE
Foto / grafica : Ioan Viorel Cojan

Luni 22 februarie ora 13.00
D-L GOE

Miercuri 24 februarie, ora 17.00

BIGAMUL
De Ray Cooney

Joi 25 februarie, ora 17.00
BIGAMUL
De Ray Cooney

Duminica 28 februarie, ora 18.00

BIGAMUL
De Ray Cooney